Materská škola

Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdelávacieho programu:  „ Usilovní mravčekovia“, ktorý je zameraný na rozvoj enviromentálnej výchovy. Deti získavajú primerané poznatky o ochrane prírody, spoznávajú prírodu a jej význam, vytvárajú si k nej emocionálny vzťah.

Materská škola je štvortriedna. MŠ poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť, ale aj možnosť poldennej výchovy a vzdelávania. Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijímajú spravidla deti od troch do šiestich rokov, výnimočne, ak je voľná kapacita, možno prijať dieťa od dvoch rokov, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky.

MŠ je umiestnená v budove KD – vstupná hala, trieda predškolákov, šatňa, jedáleň, kuchyňa, miestnosť pre upratovačky. Na poschodí sú  tri triedy, dve stredné a jedna malá, (v dvoch sa denne rozkladajú a skladajú lehátka),  hygienické priestory pre deti a zamestnancov, kabinet, v ktorom sa nachádza aj riaditeľňa.

Školský dvor je oplotený, zatrávnený, s preliezkami, šmykľavkou.

Chceme umožniť deťom prežiť aktívne a šťastné detstvo tým, že im vytvoríme príjemné a priateľské prostredie, kde sa budú cítiť dobre, kde budú priateľské vzťahy, pochopenie a láska.

Organizácia tried a vekové zloženie detí

1.trieda: 3 ročné deti – ML. v. skupina – LIENKY- (Janette Kállayová - tr.uč., Zuzana Sidóová)

2.trieda: 3 – 4 ročné deti – STR. v. skupina – MRAVČEKY- (tr.uč.Mgr.Adriána Horváth Molnárová, p.uč.                  Bc. Monika Tóthová)

3.trieda: 4 – 5 ročné deti – STR. v. skupina – MOTÝLIKY -  ( tr. uč. Zuzana Konrádová , p.uč.Zlatica Vitteková)